Kullanım Şartları

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

TARAFLAR

İşbu sözleşmede geçen “SATICI”, “biz” veya “bizim” gibi kullanımlar “Piece of White Tekstil ve Moda Tasarım Ticaret Limited Şirketi” yerine geçmektedir. “ALICI”, “siz” veya “sizin” gibi kullanımlar ise bu web sitesindeki hizmeti kullanan kişiler yerine geçmektedir. 

 

HAKKIMIZDA

www.pieceofwhite.com.trweb sitesi İstanbul Türkiye’de kayıtlı olan hazır giyim markası Piece of White Tekstil ve Moda Tasarım Ticaret Limited Şirketi tarafından işletilmektedir. Kayıtlı ofis adresimiz Bebek Mahallesi Küçük bebek cad. No:14 Kat:3 Beşiktaş / İstanbul. Kayıtlı telefon numaramız +90212 257 00 85 olup vergi numaramız 7290906560’dir.

 

KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın www.pieceofwhite.com.tr internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı ve kodu, adı, adedi ve satış fiyatı belirtilen ürünün/ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

 

ÜRÜNLER
Mal ya da hizmetlerin temel özellikleri www.pieceofwhite.com.tr adresinde yer almaktadır. 

Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

Sözleşme Konusu mal ya da hizmetin tüm vergileri satış fiyatına dahildir.

 

SEVKİYAT

Ürün sevkiyatları sipariş sonrası 1-5 iş günü içinde gerçekleşecektir. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücreti ALICI tarafından karşılanacaktır. Yurt dışına yapılacak olan teslimatlarda gümrük vergisi
gönderim yapılacak olan ülkeye bağlı olarak belirlenir ve ALICI tarafından karşılanacaktır.

 

GENEL HÜKÜMLER
1) ALICI, www.pieceofwhite.com.tr internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

 

2) Siparişinizin teslimat bilgisi size gelen konfirmasyon mailinde belirtilecektir. 

Teslimat bilgisi iletilmediği durumlarda, ürününüz yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde yer alan ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. 

Teslimat süreci ürünün bulunurluğuna ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir.

Kargo firmasının, ürünü ALICI’ya teslimi aşamasında karşılaşacağı her türlü sorun nedeniyle, siparişi verilen ürünün ALICI'ya teslim edilememesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. Teslimat adresinde siparişinizi teslim alacak birisinin bulunmaması durumunda kargo firmasıyla iletişime geçip teslimatı yeniden organize edebilirsiniz.

Siparişi verilen ürünün, teslimat adresindeki ALICI tarafından teslimatının kabul edilmemesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.

 

 

3)  SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak teslim edilmesinden sorumludur. 

 

4) Ürünün teslimatı için işbu Ön Bilgilendirme Formunun elektronik ortamda teyid edilmesi şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

 

5) SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde kredi kartının ait olduğu bankaya gerekli bildirim yapılarak ödediği tutarın iadesi 7 is günü içerisinde sağlanır. Bu tutarın bankaya iadesinden sonra ALICI hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI, olası gecikmeler için SATICI’nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının mümkün olamayacağını ve SATICI tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından ALICI hesabına yansıtılmasının ortalama 2 ile 3 haftayı bulabileceğini şimdiden kabul etmektedir.

 

6) Çeşitli sebeplerle, sipariş verilen ürünlerin üretimi mümkün olmayabilir. SATICI, sipariş konusu mal veya hizmetin yerine getirilmesinin imkânsızlaştığını ileri sürerek, sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa, bu durumu ALICI’ya bildirir. Ödemiş olduğu bedelin iadesi, kredi kartının ait olduğu bankaya gerekli bildirim yapılarak 7 is günü içerisinde sağlanır. Bu tutarın bankaya iadesinden sonra ALICI hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI, olası gecikmeler için SATICI’nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının mümkün olamayacağını ve SATICI tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından ALICI hesabına yansıtılmasının ortalama 2 ile 3 haftayı bulabileceğini şimdiden kabul etmektedir.

 

7) Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünü 3 gün içinde SATICI'ya iade etmek zorundadır. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

 

8) ALICI www.pieceofwhite.com.tr internet sitesinden alışveriş yaptığında, bunun kişisel kullanım amaçlı bir alışveriş olduğunu, yeniden satış ya da herhangi bir diğer ticari kullanım amaçlı olmadığını kabul etmiş olur.


9) SATICI web sitesinde belirtilen kayıtlı adresinin, ALICI ise siparişte belirtilen adreslerinin geçerli tebligat adresleri olduğunu ve bu adreslere yöneltilecek tüm tebligatların geçerli sayılacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

DEĞİŞİM ve İADE 

ALICI iade etmek veya değişimini yapmak istediği ürünü, kullanılmamış ve tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş olması koşuluyla siparişi teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içinde etiketi, faturası ve orijinal ambalajıyla birlikte geri gönderebilir. Bu süreçteki kargo ücreti pieceofwhite.com.tr tarafından karşılanmaz. İade ürünü kabul edilirse, ALICI ürün değişimi veya ödeme iadesi talebinde bulunabilir.

 

ALICI’nın ödeme iadesi talebi durumunda, ödemiş olduğu bedelin iadesi SATICI tarafından kredi kartının ait olduğu bankaya gerekli bildirim yapılarak 7 is günü içerisinde sağlanır. Bu tutarın bankaya iadesinden sonra ALICI hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI, olası gecikmeler için SATICI’nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının mümkün olamayacağını ve SATICI tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından ALICI hesabına yansıtılmasının ortalama 2 ile 3 haftayı bulabileceğini kabul etmektedir.

ALICI’ya özel ölçülerde veya özel değişikliklerle dikilmiş olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

CAYMA HAKKI

ALICI; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) iş günü içerisinde hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanılması için 14 iş günlük süre içinde SATICI'ya www.pieceofwhite.com.tr sitesinde belirtilen iletişim formu, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması gerekmektedir. Satıcı, kendisine bu şekilde bir bildirimde bulunulmadan yapılan iadeleri kabul etmeme hakkına sahiptir. 

Cayma hakki için ürünün aşağıdaki şartlara uygun olması gerekmektedir:

 

1)    ALICI’ya teslim edilen ürünün faturası, iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, belgeleri ve varsa aksesuarları gibi kendisine gönderilen tüm materyalleri ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

 

2)    Tüm her şeyin tam ve eksiksiz olarak SATICI’ya ulaşmasını takiben iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği SATICI tarafından incelenir. İade onaylanırsa, ürün için ödenmiş olan meblağın tamamı 7 (yedi) is günü içinde iade edilir. Bu tutarın bankaya iadesinden sonra ALICI hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI, olası gecikmeler için SATICI’nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının mümkün olamayacağını ve SATICI tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından ALICI hesabına yansıtılmasının ortalama 2 ile 3 haftayı bulabileceğini şimdiden kabul etmektedir.

 

3)    SATICI tarafından inceleme yapılan iade ürünlerde tespit edilen hasar, eksik vb. gibi maddi kayıplar müşteriye rapor edilir ve gerekli maddi kesinti yapılarak para iadesi yapılır. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Kişiye özel ölçü ve ürünler SATICI tarafından iade alınamaz. Cayma hakkı kullanılmak istenen ürünler kullanılmamış olmalıdır.

 

İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren ALICI’dan kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren ALICI’ya aittir.

 

ULUSLARARASI TESLİMAT

Uluslararası teslimatlarda sipariş gönderim yapılacak olan ülkeye bağlı olarak gümrük vergisine tabii olabilir. ALICI, ürünün teslim edileceği ülkenin tüm kanun ve regülasyonlarına uyum sağlamalıdır. Bu kanunlara aykırı olan bir durumdan SATICI sorumlu değildir. 

Teslimat yapılacak olan ülkeye bağlı olarak, farklı vergi kuralları ve/veya ek masraflar çıkabilir. 

 

UYUŞMAZLIK HALİNDE YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda işbu sözleşmenin tüm koşulları taraflarca kabul edilmiş sayılır.